Johan Carlén lämnar Centralen.

Johan Carlen lämnar Centralen.

Centralens VD Johan Carlen har valt att lämna sin anställning på Centralen på egen begäran. Johan har arbetat framgångsrikt för Centralen i snart 12 år men har nu valt att kliva åt sidan och lämnar därmed sina arbetsuppgifter omedelbart fredagen 22 november 2019.

Arbetet med att rekrytera ny VD har påbörjats.

Tillsvidare kommer styrelsens ordförande Owe Andersson ansvara för bolagets övergripande frågor. Frågor relaterat till våra affärsområden Miljöhantering, Bygg & Anläggning, Distribution & Fjärrtransporter,  Ekonomi och affärsutveckling kontaktas respektive ansvarig. Se nedan.

 

Övergripande frågor

Owe Andersson Tel. 0705-644307. owe.andersson@centralen.se

 

Ekonomi

Petra Borg Tel 0520-47 70 19. petra.borg@centralen.se

 

Affärs & Verksamhetsutveckling

Niklas Blom Tel 0763-179 389. niklas.blom@centralen.se

 

Miljöhantering

Anette Johansson Tel 0763-189 756. anette.johansson@centralen.se

 

Bygg & Anläggning

Ulrik Bertilsson Tel 0703-319 600. ulrik.bertilsson@centralen.se

 

Distribution & Fjärr

Daniel Oskarsson Tel 0706-010 300. daniel.oskarsson@centralen.se

2019-11-22T13:57:46+01:002019/11/22|